• Новак
Candelabra LED Светилки 2700K 40w Еквивалент Подобрување на Пламен совет Матирано Стакло E12 База Топло Бела Декорација E12 LED Сијалица Dimmable 12 Пакет

Candelabra LED Светилки 2700K 40w Еквивалент Подобрување на Пламен совет Матирано Стакло E12 База Топло Бела

DEN 959.76

Достапност
Достапно за нарачка

E12 Сијалица За E12 База : исто Така, попознат како СЕД или Мали Lumiled завртка.спецификација : Бренд : Carry BCLight сијалица облик : пламен tip Power : 4 W (по сијалица)Напон : AC 110-130 VLamp носителот : E12 (свеќа носителот на база на)Боја температура : Топло бела 2700 KLuminous флукс : 400lm Adjustable : Dimmable Color рендерирање индекс : 84 Beam агол : 360 degrees Equivalent : 40 watts What е во кутија?6 светилки E12 User manual PA66 материјал прстен.Едноставен за инсталација : стандард E12 ДОВЕДЕ светилник база месеци директно на постојните НИ LED сијалица candelabra база тела.U + 1 F4 A1 заштеда на Енергија - Што осветлување е на 2-ри најголем потрошувач на енергија во вашиот почетен Само 4-вати led лустерот светилки е еднакво на 40-вати блескаво светилка, 5 користите часа на ден, од 12 пакет годишен електрична енергија стапки пониски од $6, заштеда на повеќе од 90% на електрична енергија трошоци.U + 1 F4 A1 Удобност - Топло бела Блескав матирано стакло изглед го прави да изгледа повеќе пронаоѓа.ETL, Ro HS и препораките на FCC за сертификација, Не води или жива, Без УВ или инфрацрвена врска.На PA66 материјал прстен на сијалица може ефикасно да се спречи ризикот од електричен шок.Висока боја рендерирање, просветувајќи вашиот дом јасно.U + 1 F4 A1 Висок квалитет - добри топлина дисипација функција да ја заштити безбедноста на вас и вашето семејство.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат