• Новак
FixtureDisplays® 17Watt PAR38, 40 Степен, 3000K Dimmable LED Сијалица FDK-P38-17-40D-30K-D-12PK-NPF

FixtureDisplays® 17Watt PAR38, 40 Степен, 3000K Dimmable LED Сијалица FDK-P38-17-40D-30K-D-12PK-NPF

DEN 4127.76

Достапност
Достапно за нарачка

12 PK 17 Watt PAR38 3 K Топло Бела Dimmable LED Сијалица Затворен Отворено Поплава LED Сијалица 100 Watts Противвредност. 3 K Топло Бела LED Поплава Сијалица.Оваа LED сијалица обезбедува идеални за осветлување на сите видови на апликации, со цел да бидат и естетски префинета и енергетски ефикасни, PAR е достави сите бенефиции на високо квалитетни LED во традиционален сијалица дизајн.Карактеристики : * Извонредни оптички дизајн обезбедување на ефикасен извор на светлина. * Директна замена за 100 W Халоген Светилки. * Животен век на повеќе од 25,000 часа. * Атрактивен стил и издржливост. * Совршена за повеќето dimmer системи со целосно dimmable опсег. * УЛ/CUL/ES уверение. * Погоден за влажна локација. ** Придобивки : Save 60% потрошувачка на енергија во споредба со традиционалните осветлување.Лесен за инсталација и Одржување слободни. * Без УВ или Инфрацрвена врска. * Не зрачеше топлина. * Висок квалитет и сигурност. * Дури и светлина дистрибуција. * Апликации : се Типични станбени и комерцијални апликации вклучуваат светла песна, одредување на светлината и екран light settings.Fixture Displays 17 Watt PAR38, 40 Степен, 3000 K Dimmable LED Сијалица FDK-P38-17-40 D-30 K-D-12 PK-NPF.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат