• Новак
Пареа Доказ (Водоотпорен), ПРЕДВОДЕНА Инспекција Светлина/Страна Светилка/Капка Светло - Обоени LED Сијалица - 150' Кабелот

Пареа Доказ (Водоотпорен), ПРЕДВОДЕНА Инспекција Светлина/Страна Светилка/Капка Светло - Обоени LED Сијалица

DEN 1020.00

Достапност
Достапно за нарачка

Ова ДОВЕДЕ капка светлина работи на оперативниот температури на 55 F во голема мера се намалуваат шансите на несреќи или изгореници најчесто поврзани со блескаво капка светла.За разлика од традиционалните осветлување кои бараат обоени леќи или посебните премази LED сијалицата во оваа капка светлина произведува користи висока излезна обоени Led диоди обезбедување на посветла и повеќе трајни инспекција светлина.Направен во САД VPLHL-LEDC-150 од Ларсон Електроника е ПРЕДВОДЕНА Инспекција Рака Светилка со Обоени LED Светло кое е и водоотпорен и пареа доказ и изградени и уверение за спречување на упад на вода и/или на влага во справи и/или раководител кога се користи како што е наведено во влажни локации.Оваа рачни инспекција капка светлина се нуди во црвено и сино зелено, жолто и бело светло излези и е идеален за инспекција во производството и во автомобилската апликации.Ова од 10 вати LED работа светлина од Ларсон Електроника произведува 1050 lumens на обоени осветлување и доаѓа во комплет со 150 метри долго 16/3 SOOW Кабел за голем дострел и удобен операција.VPLHL-LEDC-150-1227-6.На 10 вати LED светилка кои се користат во овој модул се произведува речиси 3 пати на осветлување на блескаво светилки како што се мери во метри свеќи на помалку од 1/10 на електрична енергија употреба и без поврзани топлина.На цврста состојба LED сијалица нема филамент што го прави отпорни.Кул работа добра светлина и боја равномерност на покриеност прави овие светла идеален за широк спектар на затворите квартал работа и надзор на активностите.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат