• Новак
KELUNIS Пица Тесто Бесплатен Кутија со Капак - Пластовидно Комерцијални Служат Коцки - 3/6 Длабоко - за Пица Продавници, Торта Продавници, Пекари,6 длабоко

KELUNIS Пица Тесто Бесплатен Кутија со Капак - Пластовидно Комерцијални Служат Коцки - 3/6 Длабоко - за Пица

DEN 3606.00

Достапност
Достапно за нарачка

Професионален квалитет на тесто фах комплет за дома Секој фах има Повеќе топки тесто за 14-16" тенка кора пица.Комерцијален Квалитет : Нашата тесто бесплатен кутии се великодушно големина на 17.Спецификација : Име : Тесто промет box Material : PP material Size : 17.Можеби ќе треба да го преместите некои полици околу да се приспособат на коцки, како и повеќето фрижидери денес ви овозможи да ги конфигурирате полици сепак сакате.

Спецификацијата

Name:
Dough turnover box
Material:
PP material
Size:
17.7 x 12.6 x 3 / 17.7 x 12.6 x 6
Features:
Lightweight, durable and anti-breakage. :
Can withstand temperatures from -40°C to 70°C. :
The lid can also be used as a tray. :
It is chemically resistant, does not absorb odors and is easy to clean. :
Applicable environment:
pizza shops, cake shops, bakeries, dessert shops, western restaurants, etc.
The product is most suitable for storage, transportation, proofing and cooling dough. :
Package includes:
1*Lid, 1*Dough turnover box

Со стоката дадена додека купуваат