• Новак
essie лак, Сјајни Сјај Заврши, Flowerista, 0.46 fl. оз.

essie лак, Сјајни Сјај Заврши, Flowerista, 0.46 fl. оз.

DEN 208.80

Достапност
Достапно за нарачка

essie има за цел да ги инспирира љубов за нокти искуство со духовитост и стил дека ќе ги допре срцата на жените насекаде.essie е да се оди да помине бренд за убавина професионалци, индустрија инсајдерите, познати личности и модните икони ширум светот.Како бојата орган, essie е во центарот на вниманието на писти ширум светот, нудејќи високо-anticipated боја збирки што се вози трендови сезона по сезона.салонот квалитет на формула и препреки, whimsical имиња доведоа до создавање на повеќе од 1.000 нијанси.essie е еден од лидерите во луксузни нокти, посветена на високо-квалитетни стандарди со линија на полирање и ноктите производи за нега на секоја жена и салон професионални.Од неговото воведување од страна на Essie Weingarten, essie е воодушевен боја-опседнат со љубов заедничка целиот свет.Ноктите грижа е основа на совршен нокти.esse е проширена mani-системот за грижа customizes вашите нокти услуги со широк спектар на производи, од priming боја се поправи дисхармонијата во вилицата да cuticle грижа и врвот палта кои се однесуваат на ноктите потреби и да се обезбеди прекрасни резултати.Сите основи (и basecoats) се покриени со essie помине грижа опсег.Нова боја кодирани пакување доаѓа во комплет со визуелни да помогне да се идентификува помине потреби и да го изберат правото essie производ или систем за совршено полиран ноктите.Чекор 1 : хидрат со essie кајсија cuticle масло.Чекор 2 : чисти потоа првично ноктите со essie база на грб или буквар.Чекор 3 : се применува 2 капути на essie боја.Чекор 4 : печат и сјај со essie врвот грб.Богат жив слива со црвени нијанси.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат