• Новак
БОШ БЕЗБЕДНОСТ ВИДЕО EX27MNX9V0409B-N Инфраред Надзор Систем Ден и Ноќ 540TVL, 940nm 4-9mm NTSC, Црна

БОШ БЕЗБЕДНОСТ ВИДЕО EX27MNX9V0409B-N Инфраред Надзор Систем Ден и Ноќ 540TVL, 940nm 4-9mm NTSC, Црна

DEN 17346.00

Достапност
Достапно за нарачка

Рефлексивни сонцето худ спречува отсјај во сончеви услови.Времето-запечатени домување, прашина-тесни и прашина од ветерот носена-подготвени.Лесен пристап леќа и камера на OSD корекција.надзор камери; безбедносни камери; LCD екрани.специјално дизајниран за ден/ноќ надзор во топла, прашливи, пустински услови.На оптимизиран топлина-тоне дизајн се штити камера од внатрешни прегревање предизвикани од сончевата топлина се здобијат со.На EX27 D испорачува сигурен перформанси да 65 C (149 F).На EX27 D Пустината камерата го вклучува MFP (Механички Филтер со Photocell) технологија.Користење на двојно-прозорец механички филтер технологија, EX27 D обезбедува точни боја во текот на денот и извонредна инфраред чувствителност во текот на ноќта.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат