• Новак
BZBGEAR BG-VPTZ-10HSU3 PTZ Full HD 1080P HDMI/SDI/USB 3.0 Живо Стриминг Камера со РОЕ (10X Оптички Зум)

BZBGEAR BG-VPTZ-10HSU3 PTZ Full HD 1080P HDMI/SDI/USB 3.0 Живо Стриминг Камера со РОЕ (10X Оптички Зум)

DEN 2591.76

Достапност
Достапно за нарачка

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Контрола на Протоколи : Вграден-во VISCA, PELCO P/D, ONVIF.Истовремено мулти-интерфејс видео излез : 3 G-SDI / HDMI / USB3.0 / IP Стриминг.Далечински Управувач : Поддршка RS485 / RS232 / LAN (VISCA Преку IP) s не е изненадување дека ова е еден од нашите најпопуларни камери.Ова е совршена камера за која било внатрешна средина од Куќите на Обожување, Училишта, како и Места за Канцеларии и Сали.Моќ конектор - DC12 V.Адаптер included.COM - За RS232/485 Контрола (Visca/Pelco компатибилен).Користете предвидено адаптер за RS232 еден и daisy синџир connection LAN - Мрежа интерфејс за IP стриминг и контрола.Оваа камера е РОЕ компатибилни.SDI - 1080p @ 60 fps за растојанија до 300 ft.HDMI - Кристално јасна слика со резолуција до 1080p @ 60 fps.USB - USB 3.0 Plug & Play конективност за било конференции сервис како Skype или Зумирање или Видео Продукција Софтвер како ПРЕ или v Mix.Аудио Линија Во Стерео аудио влез за поврзување mics и вклучување на локалните аудио во HDMI,SDI и IP Стриминг.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат