• Новак
Pokerty9 Куче Обука за Полнење, Куче Свирче Прилагодливи за Зглобот за Бесење на Вратот

Pokerty9 Куче Обука за Полнење, Куче Свирче Прилагодливи за Зглобот за Бесење на Вратот

DEN 1156.80

Достапност
Достапно за нарачка

Обука вашето куче со прилагодување на орев и род да се најде ефикасен фреквенција, различни кучињата имаат различни реакции на различни фреквенции.Направен од метал и тврда пластика, компактни димензии, одлична текстура, безбедност, набитост и издржливост.Со lanyard, можете да виси на вратот, зглобовите или кеси, удобен за носење и чување.За да се има подобар ефект на тренинг на puppies, ќе треба да поминат низ повеќе обуки, и во исто време награда позитивно однесување да се направи вашето куче послушен.Ултразвучно испитување на звукот е да кучето е слух, погоден за изведување на наставата вашето куче да ги научат основните вештини, како седи, доаѓање, престанете да го лае, кои престојуваат, итн.Функција : 1. Направен од метал и тврда пластика, компактни димензии, одлична текстура, безбедност, набитост и издржливост.2. звукот е да кучето е слух, погоден за изведување на наставата вашето куче да ги научат основните вештини, како седи, доаѓање, престанете да го лае, кои престојуваат, итн.3. Обука вашето куче со прилагодување на орев и род да се најде ефикасен фреквенција, различни кучињата имаат различни реакции на различни фреквенции.4. За да се има подобар ефект на тренинг на puppies, ќе треба да поминат низ повеќе обуки, и во исто време награда позитивно однесување да се направи вашето куче послушен.5. Со lanyard, можете да виси на вратот, зглобовите или кеси, удобен за носење и чување.Спецификација : Предмет Тип : Куче Обука Whistle Material : Plastic Whistle Должина : Околу. 9cm/3.5 in Lanyard Должина : Околу. 44.5 cm/17.5 in Weight : Прибл. 24.0 g/0.8 оз Пакет Листа : 1 x Куче Обука Свирче.

Спецификацијата

Item Type:
 Dog Training Whistle
Material:
 Plastic
Whistle Length:
Approx. 9cm/3.5in
Lanyard Length:
Approx. 44.5cm/17.5in
Weight:
Approx. 24.0g/0.8oz
Package List:
1 x Dog Training Whistle :

Со стоката дадена додека купуваат

NA Прилагодливи Теренот Молчи Куче Свирче да Престане да Лае, Игралиште за Ултразвучно Обука Алатка Молчи Кората

Лесен За Користење : Ова прилагодливи свирче е лесен за употреба, олабавување на sonic прилагодување на за�

DEN 215.76

Frienda Куче Свирче,Ултразвучно Куче Свирки за да се Престане да Лае Пес Свирче за Обука се Потсетиме, Професионални

Кучињата се многу повеќе чувствителни на оваа фреквенција, сепак луѓето не се чувствителни на тоа, исто

DEN 359.76