• Новак
Кардиналот Detecto HSDC-20 КГ 20 кг. Дигитални Виси Скала, Правните за Трговија

Кардиналот Detecto HSDC-20 КГ 20 кг. Дигитални Виси Скала, Правните за Трговија

DEN 770.40

Достапност
Достапно за нарачка

Tare : Push копчето, 100% од целосна капацитет.Дисплеј : 1" LCD.Annunciators : Центар на нула, движење, нето, празна батерија, над капацитет.Моќност : 6 "Ц" Батерии (Не Се Вклучени).Калибрација Метод : Дигитални, тастатурата влезе, калибрација чуваат во nonvolatile меморија.Кардиналот Скала е HSDC серија дигитални виси скали функција 9 различни модели за да изберете од, молња-брз и прецизен дигитален readouts, од не ' рѓосувачки челик eyehook и кука вклучени, 1-инчен-висока храбар LCD readouts за висока видливост до 50 ft.далеку, алуминиум легура куќиште за лесни сила, powered by 6 C батерии (не се вклучени) за удобен преносни мерење, Авто Shutoff и Спиење начини за да го продолжите траењето на батеријата, Класа III NTEP правните за трговија (сите модели освен HSDC-500), фабриката за калибрација, а Бруто, Tare, и Нето копчиња.Достапни во капацитетите на 20 lb, 40 lb, 100 lb, 200 lb, 500 lb, плус 20 кг, 40 кг, и 100 kg.На HSDC серија виси скала е идеален за риби мерење, curbside рециклирање собирање, касапење/преработка на месо, индустриски апликации, и супермаркети.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат