• Новак
100 Иверица Листови 9 x 12 инчи - 30pt (Точка) Средна Тежина Браун Kraft Картон за Scrapbooking & Слика Рамка Поддршка (.030 Caliper Дебела) Хартија Одбор | MagicWater Снабдување

100 Иверица Листови 9 x 12 инчи - 30pt (Точка) Средна Тежина Браун Kraft Картон за Scrapbooking & Слика Рамка

DEN 723.84

Достапност
Достапно за нарачка

30 PT (Точка) Средна Тежина Иверица - .030" (инчен) Дебелина.Општа употреба forpicture рамка подлога, scarpbooks, notepads, фотографии и отпечатоци. 100 Иверица Листови.Дополнителна заштита за редење, транспорт и чување.Изработени од рециклиран хартија.Иверица листови за заштита, превозот & занаети, намалување на големина со браун, kraft природни заврши со светло и темно влакна.Голема употреблива површина со мат финиш дека може да биде напишана, влечени или stamed да креирате сопствени дизајни и предмети.Премногу дебели за печатење, но голем за да го направите тоа сами (DYI) проекти како што се scrabooks, албумот опфаќа, украсни ливчиња, слика кадрирање, и облоги.Други користи вклучуваат свадби, ангажмани, годишнини, забави, graduations, виси прикажува, поддршка баласт, превозот заштита, чување и заштита и многу многу повеќе.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат