• Новак
Пакет од 20 NTAG215 NFC Налепница - Работи со TagMo и Amiibo - NTAG 215 NFC - Работи одлично со Nintendo Прекинувач, Wii U, и 3DS

Пакет од 20 NTAG215 NFC Налепница - Работи со TagMo и Amiibo - NTAG 215 NFC - Работи одлично со Nintendo Прекинувач,

DEN 2366.40

Достапност
Достапно за нарачка

20 ознаки во вкупниот со изграден во NTAG215 чип Ист чип користи од страна на Nintendo за нивните популарни Amiibo играчки Силно лепило поддршка Компатибилен со Tag Mo стан за Андроид Вкупно Меморија : 540byte (504 употребливи).Тагови дојде како четири ленти од пет ознаки на лента.Секоја ознака мерки 25мм, или околу 1 инч во дијаметар.Овие не можат да бидат препишани.Едно време се пишува само.Овие ознаки се компатибилни со Tag Mo стан за Андроид и може да се користи за да се направи резервна копија или емулира Nintendo Amiibo играчки.Ова е истата технологија која се користи во Amiibo.Ознаките се бели на врвот и имаат леплив поддршка на другата страна.Може да се држи ги на повеќето површини, но се свесни дека метални површини може да го блокира безжичниот сигнал од таг.За оваа причина метални површини не се препорачува.Тагови се цврсти бела боја и не се проѕирни, фотографијата ги покажува ознака со светлина сјае преку тоа да се покаже вистински NXP NTAG215 чип во внатрешноста.Ве молиме имајте во предвид : Овие наводи НЕ се компатибилни со Datel Акција Реприза Power Saves.Тие уреди се заклучен да работи само со Powertag.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат