• Новак
Jeankak Анти Лае Collarar, Куче Кората Јака Трајни Милениче Обука Јака со Звук и со Вибрации Режим за Обука

Jeankak Анти Лае Collarar, Куче Кората Јака Трајни Милениче Обука Јака со Звук и со Вибрации Режим за Обука

DEN 2042.40

Достапност
Достапно за нарачка

Изработен од пластика и најлон материјали, безбедно и не‑токсични, трајни, не штети да се пет здрави.Ниско‑енергетски заменливи батеријата, долгорочна употреба, најлон јака, мек материјал, анти‑триење на кожата.Со звук и со вибрации на владата, не постои вистински штета на домашни миленици, безбедно да се користи за обука.Вибрациите интензивен, може да се прилагоди преку 6 нивоа, што е повеќе погоден за пет различни држави.Можете да се чувствувате интензивна на вибрации со вашата рака, а потоа изберете соодветна интензивна за вашето домашно милениче.Функција : 1. Изработен од пластика и најлон материјали, безбедно и не‑токсични, трајни, не штети да се пет здрави.2. Ниско‑енергетски заменливи батеријата, долгорочна употреба, најлон јака, мек материјал, анти‑триење на кожата.3. Со звук и со вибрации на владата, не постои вистински штета на домашни миленици, безбедно да се користи за обука.4. Вибрациите интензивен, може да се прилагоди преку 6 нивоа, што е повеќе погоден за пет различни држави.5. Можете да се чувствувате интензивна на вибрации со вашата рака, а потоа изберете соодветна интензивна за вашето домашно милениче.Спецификација : Предмет Тип : Анти Лае Collarar Material : Пластични + Nylon Color : Како Слика Shown Weight : Прибл. 70.0 g/2.5 oz Battery : Сува Батеријата 4 LR44x1(не се вклучени)Производ Функција : Вибрации, Sound Scope на Примена : Мали Dogs How да се користат : 1. Стави во батеријата, вклучете се префрлат на дното на испраќачот, и наместете ја саканата mode2. По дебагирање, инсталирајте electrode главата и јака, и можете да го носат на кучето Пакет Листа : 1 x Transmitter1 x Collar1 x Прирачник.

Спецификацијата

Item Type:
 Anti Barking Collarar
Material:
Plastic + Nylon
Color:
As Picture Shown
Weight:
Approx. 70.0g/2.5oz
Battery:
Dry Battery 4LR44x1(not included)
Product Function:
Vibration, Sound
Scope of Application:
Small Dogs
How to use:
1. Put in the battery, turn on the switch at the bottom of the transmitter, and set the desired mode :
2. After debugging, install the electrode head and collar, and you can wear it to the dog :
Package List:
1 x Transmitter1 x Collar :
1 x Manual :

Со стоката дадена додека купуваат

Кората Јака за Кучиња,Батерија Анти Лае Обука Јака со 7 Прилагодливи Големи Кучиња Прилагодлива Чувствителност

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

DEN 695.76