• Новак
Куче Кората Јаки, 7 Чувствителност Паметни Кучиња Лае Контрола Обука Јака USB Полнење Анти Кората Јака Батерија Водоотпорен

Куче Кората Јаки, 7 Чувствителност Паметни Кучиња Лае Контрола Обука Јака USB Полнење Анти Кората Јака Батерија

DEN 237.60

Достапност
Достапно за нарачка

【7-ниво на Чувствителност на Вредноста】Со 7-степен на осетливост на вредноста, тоа е ефикасен однесување измена алатка која ќе ви помогне да се обучуваат вашето куче да кората помалку.Само следете неколку едноставни чекори за прилагодување на системот, кои потоа ќе се автоматски препорачуваме најсоодветен за обука нивоа за вашето куче. 【USB Полнење】USB полнење за батеријата и рефлексивни најлон рака одржува висока видливост во текот на ноќта за безбедност. 【Удобно Јака】Удобно Пластични+Најлон материјал, безопасни статични шок ќе се учат на вашето куче да престане да лае, хуман технологија спречува overstimulation, Тоа е tinier, полесен и удобен за кучиња. 【Универзална】Дали вашето куче е мала куче или големи куче нашите прилагодливи куче кората јака може да се вклопи во нив само парична казна. 【Водоотпорен】јака е водоотпорен, не грижете се, за да го користите и во врнежлив ден, не може да му одолее нежно вода спреј & поздравниот но не може да биде делумно или целосно потопен, вашето куче може да се кандидира на дожд или во било сместување времето.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Material : Пластични+Nylon Size : Прибл.6.7 x 4 x3cm /2.64 x 1.57 х 1.18 in Battery : Вграден-во 300m A литиум battery Charging Метод : USB charging Adjustable Дијаметар Опсег : 6-36cm Voltage : DC 5 VPet Големина : Сите Size Weight : 78g Color : Blue Package Листата : 1x Куче Обука Collar1x USB Cable1x Manual Notice : Ако кучето е на косата е премногу долго, тоа е препорачливо да се намали краток за да се избегне влијанието врз вибрациите на производот.Ве молиме овозможи 1-3cm грешка поради прирачник за мерење и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.Ве молам, разберете дека бои може да постои хроматските аберации како различни поставување на слики.

Спецификацијата

Condition:
100%Brand New
Material:
Plastic+Nylon
Size:
Approx.6.7x 4 x3cm /2.64x 1.57x 1.18in
Battery:
Built-in 300mA lithium battery
Charging Method:
USB charging
Adjustable Diameter Range:
6-36cm
Voltage:
DC 5V
Pet Size:
All Size
Weight:
78g
Color:
Blue
Package List:
1x Dog Training Collar :
1xUSB Cable :
1x Manual :
Notice:
If the dog's hair is too long, it is recommended to cut it short to avoid affecting the vibration of the product. :
Please allow 1-3cm error due to manual measurement and make sure you do not mind before ordering. :
Please understand that colors may exist chromatic aberration as the different placement of pictures. :

Со стоката дадена додека купуваат

Кората Јака за Кучиња,Батерија Анти Лае Обука Јака со 7 Прилагодливи Големи Кучиња Прилагодлива Чувствителност

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 695.76