• Новак
Microsoft Xbox Еден 500GB Конзола Систем Со Kinect (Продолжува)

Microsoft Xbox Еден 500GB Конзола Систем Со Kinect (Продолжува)

DEN 374.40

Достапност
Достапно за нарачка

Smart Натпревар користи напредни алгоритми за да се спарите со право играчи и ви дава повеќе контрола над тоа кој ќе си игра со.Сега можете да се кандидира за домаќин на апликации право заедно со вашата игра, без било каква загуба на ефикасност.Можете да snap две windows заедно на истиот екран, така што може да се види во ЖИВО додека играте вашата игра.Напредни бучава изолација овозможува Kinect знам кој да се слуша, дури и во преполната соба.Во кутија : Microsoft 7 UV-00077 Microsoft Xbox Еден Гејминг Конзола со 500 GB HDD,Kinect Сензор,Адаптер,Контролер и Xbox Разговор Слушалки.Со Живите Игри технологијата и моќта на облак, игра светови може да бидете упорни.Skype на гласовните повици и живеат спортови.Понекогаш, ќе мора да престанат да играат во средината на игра.Xbox Една единствена архитектура им овозможува на креаторите да се изгради реални, cinematic искуства од највисоките верност е можно.Па Xbox Една користи својата моќ за поефикасно.А бидејќи секоја игра е хостиран од страна на сервери, домаќин предност, и играчот капки и времињата на ping да биде многу подобрена.Xbox Еден ви овозможува брзо да скокаат од ТВ за да некој филм со некоја игра.И, за прв пат, можете да го користите вашиот глас за да започне било какви Xbox Едно искуство од било каде во системот, така што ќе можете брзо да се движат од едно до друго.Реално Движење технологија песни дури и најмала гестови.Музика и игри.Напредни ПИ дури и им овозможува на вашите пријатели да се игра против твојата сенка кога не сте достапни.Со висока резолуција, брзи перформанси, и иновативни Kinect карактеристики, Xbox Еден ви овозможува да се игра на вашиот сопствен услови.Xbox Еден беше наменет за денешниот брзо интензивна начин на живот.Xbox Smart стакло ви овозможува да го поврзете вашиот паметен телефон или таблет на вашиот Xbox Еден за интуитивен пристап и контрола.Microsoft исто така, рационализација на палецот стапови и контури, како и редизајниран озлогласениот Д-подлога за да се подобри прецизноста и удобност во вашите раце.Xbox Live обезбедува следната генерација на игри и перформанси за милиони играчи ширум светот.Со Импулс Предизвикувачи, ќе искуство прецизни fingertip храна за повеќе реални средби.Гледајте филмови и играат игри во одлична HD со вграден-во Blu-ray оптички диск.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат