• Новак
PlayStation 3 Dualshock 3 Безжичен Контролер (Црна)

PlayStation 3 Dualshock 3 Безжичен Контролер (Црна)

DEN 389.52

Достапност
Достапно за нарачка

Само Bluetooth контролер за PS3 систем;.Часа на удобно игра со ергономски дизајниран костец;.Се чувствуваат секој хит, несреќа, и експлозија со рака-vibrating DUALSHOCK одговор.Навистина интуитивен игра преку движење сензори SIXAXIS технологија;.Игра безжично со до седум пријатели;.На Dualshock 3 безжичен контролер за Play Station 3 системот овозможува на повеќето интуитивен игра искуство со сензори за притисок во секоја акција копче и вклучување на високо чувствителен SIXAXIS™ движење сензори технологија.Секој хит, несреќа и експлозија е пореално кога корисникот се чувствува тркалаат право во дланка на својата рака.Тоа дури може да се открие природни движења за реално-време и висока прецизност интерактивна игра, дејствува како природно продолжување на корисникот?s тело.Dualshock 3 безжичен контролер користи Bluetooth технологија за безжично игра и контролер?s USB кабел за да го беспрекорно и автоматски полнење на контролорот преку Play Station 3 систем во секое време.Погледнете поголеми.Погледнете поголеми.Погледнете поголеми.Клучни Карактеристики : сензори за Притисок кои се тркалаат со секоја акција што секој влијание се чувствуваат како тебе?повторно право во играта.SIXAXIS™ високо осетливи на движење контрола систем сетила на вашиот секој потег Карактеристики Bluetooth технологија за безжично игра; Play Station 3 систем може да го поддржи до седум безжична контролори на едно време.Може да се полни во било кое време преку Play Station 3 систем со користење на контролер?s USB кабел.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат