• Новак
PowerA Нано Enhanced Безжичен Контролер за Nintendo Switch - Црна, Работи со Nintendo Switch Лајт, Bluetooth Контролер, Gamepad, Компактен, Помали, Батерија, Преносни - Nintendo Префрлате

PowerA Нано Enhanced Безжичен Контролер за Nintendo Switch - Црна, Работи со Nintendo Switch Лајт, Bluetooth

DEN 460.80

Достапност
Достапно за нарачка

Безжичен Контролер со Bluetooth 5.0 Технологија + компактен ергономски школка со стандардна големина Копчиња & контроли.Карактеристики на предлогот контроли и mappable напредни игри Копчиња + Led диоди за играч број, копчето мапирање и ниско ниво на батеријата предупредување.Nintendo Switch Контролер со внатрешна батерија : до 20 часа на полнење + 6ft (1.8 M) USB-C полнење кабел вклучени.Drawstring торбичка : заштити и да ги зачувате вашите видео игра контролер на движење + безжичен Контролер Официјално Лиценцирани за Nintendo Вклучите и Nintendo Switch Лајт.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат