• Новак
Sammons Престон Јајце во Облик на Рака Exercisers, Пакување од 10 Фирма Портокал Exerciser Топки за Прст & Палецот Сила, физикална Терапија, & Рехабилитација, Стрес Топка за Зајакн?

Sammons Престон Јајце во Облик на Рака Exercisers, Пакување од 10 Фирма Портокал Exerciser Топки за Прст &

DEN 151.92

Достапност
Достапно за нарачка

Елипсести стрес топки направени на бавно закрепнување гума која ви помага да се зајакне прст, палец, и рака за време на физичка терапија, рехабилитација, и обновување.Дел на боја кодирани отпор систем со цел да се подобри зафат сила, фирма портокал е четврта на четири exercisers.Преносни рака и прст exerciser е лесен и мали, што го прави идеален за остварување и зајакнување на вашата работна маса или во движење.Едноставна зајакнување уред за опоравува од страна на операција или повреда или за цедење за да го намалите стресот.Перат "јајца" остави не неуредна остатоци и служи како повеќе санитарни алтернатива за терапија китови.За над 50 години, Sammons Престон е најпознат бренд во помагала за секојдневно живеење и домашна нега уреди.Sammons Престон производи се адаптивни живеење сида кои им помагаат на луѓето да се справат со нивната животна средина.Дали сте Терапевтот или пациентот, некој со посебни потреби, или едноставно имаат потреба да го направи животот полесен и повеќе достапни, Sammons Престон производи може да ви помогне.Професионални Терапевти, физички Терапевти, медицински сестри и други здравствени професионалци се потпираат на Sammons Престон адаптивни прибор, adaptive плочи и есцајг, nosey чаши, достигнува и grabbers, земи барови, sock pullers, чевли рогови, облекување стапови, хип колекции, нога lifters, назад scrubbers, држење ремени, инвалидска количка ремени, тави, и инвалидска количка додатоци.Овие се исти висок квалитет на професионални производи кои се користат во болниците, клиниките, и старечки домови.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат