• Новак
Rema BL-8F Посебна Сина Цемент (8 мл. Може да) САД Гума Поврзување Совет Врвот

Rema BL-8F Посебна Сина Цемент (8 мл. Може да) САД Гума Поврзување Совет Врвот

DEN 592.80

Достапност
Достапно за нарачка

BL-8 F Сина Посебни Цемент.Со Четка Врвот.Rema Врвот-Врвот.САД.Ова е 8 унци може на Rema Совет Врвот Гуми Поправка Посебна Сина vulcanizing цемент BL-8 F, Овој производ се создава речиси неуништив врска меѓу гумата и поправка единица.Rema Совет Врвот е најновиот Посебна Сина Цемент е слободен на ХЛОРОФЛУРОКАРБОНИ и ароматични соединенија.Таа има долг рок на траење.✔ Апликации : Специјално дизајнирани за примена на Rema Совет Врвот Радијална, Пристрасност-Ply, и Универзално, Minicombi & Rema Stem поправка единици.Се користи за хемиски инсталација на Rema Совет Врвот сина сврзување слој поправка единици, Сина Floater Џвакање, и хемиски vulcanizing соединенија.✔ Карактеристики & Спецификации : Количина : 1 Weight : 8 мл. (Унци) Материјал : Специјален Сина Cement CFC и ароматични соединенија free Fast Drying Item # 101 000 037 ✔ Препораки : се Препорачува за Rema Совет Врвот Поправка материјали.Оптимална лепливоста за сите области на примена Погодни за топли vulcanizing во пред-лек retread апликации со температура спектар на 212° F (98° C) да 257° F (100° C) и за хемиски ладно апликации. ✔ Мерки на претпазливост!① Не користете Претходно Удар Почиста, растворувачи, или компримиран воздух на удар текстура.② Не се мешаат Посебна Сина Цемент со MTR Цемент, кога примена на цемент за да ја skive област.③ Не користете го во комбинација со Rema Совет Врвот Супер Брод или Пластична & Кампување (Камп-последна) поправка материјали.④ Запалив, не користат топлинска пиштоли, или други вештачки средства за да се помогне во процесот на сушење.✔ Производителот : Направен е во сад на Америка.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат