• Новак
Uxcell a11091600ux0025 100 Парче 10uF 50V 105C Алуминиум Electrolytic Кондензатори, 5 x 7 mm

Uxcell a11091600ux0025 100 Парче 10uF 50V 105C Алуминиум Electrolytic Кондензатори, 5 x 7 mm

DEN 179.04

Достапност
Достапно за нарачка

Име на производ : Алуминиумско Electrolytic Capacitor; Тип : Радијална Води; Максимална Температура : 105脗掳C.Напон : 50 V; Capacitance : 10u F; Capacitance Толеранција : 20%.Големината на телото : 5 x 7mm/0. 2" x 0. 28" (D*L); Доведе Проред : 2mm/0. 08"; Доведе Должина : 25мм/1", 20mm/ 0. 79".Надворешен Материјал : Алуминиум; Тежина : 31g.Пакет Содржина : 100 Компјутери (± 2%) x Electrolytic Кондензатори.Радијална олово, алуминиум electrolytic capacitor.Bi-поларните : не води е позитивен electrode и пократки еден е негативен electrode.Широко се користат во електрониката, како што се компјутер матична плоча, ТВ, звучници, дигитална камера, итн.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат