• Новак
MaJingHengg Алуминиум Electrolytic Capacitor, 400v 68uf 16x22mm/16x25mm/18x25mm Висока Фреквенција Ниска ESR Низок Отпор (Компјутери : 20Pcs, Големина : 16x22)

MaJingHengg Алуминиум Electrolytic Capacitor, 400v 68uf 16x22mm/16x25mm/18x25mm Висока Фреквенција Ниска ESR

DEN 2337.60

Достапност
Достапно за нарачка

Примена : Медицинска опрема, апарати за домаќинство, PC моќ инвертер, електрично заварување машина, ПРЕДВОДЕНА вози моќ, полнење куп, префрлување напојување, итн.Општ стандард серија,под услов 105 за да се обезбеди користење на 2000 часа.Висок бран отпор, 105 целосна напон, долг живот на производот употреба.Алуминиум electrolytic кондензатори се широко се користи во smart апарати за дома, безбедност, медицинска опрема, комуникациска опрема, LED осветлување, инвертори, возила, аудио засилувачи, индустриски фреквенција конверзија, нова енергија и други полиња, согласно со ROSH/ДОФАТ.Заштита на животната средина производ.Производ параметри : Модел : 400v 68uf 16x22mm/16x25mm/18x25mm Product име : Олово Алуминиум Capacitor Product Тип : SGS certification Characteristic : -40°C-105°C Висока фреквенција ниска resistance Terminal : Tinnde Бакар-Ply Wire Adhesive лента : Полипропилен Film Certificate : ROSH/REACH/SGSApplication : smart апарати за дома, безбедност, медицинска опрема, и др.Доведе тип : Радијална олово-out.Пакетот Вклучува : 10 Pcs/20 Pcs/50 Pcs/100 Pcs.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат