• Новак
Haayward Животни Игла Felting Комплет за Почетници, Игла Felting Карактер Дополнителен Комплет, Маче Волна Felting Материјали за Божиќ, детски Ден, Други Фестивал и Занаети - Мечк?

Haayward Животни Игла Felting Комплет за Почетници, Игла Felting Карактер Дополнителен Комплет, Маче Волна

DEN 1464.00

Достапност
Достапно за нарачка

☆Комплет вклучува волна, а felting игла, а felting мат и чекор-по-чекор инструкции и работата tools. ☆Лесно За Почетници : Приближно 3 часа може да се создаде 1 карактер. ☆Еко-пријателски Волна Roving : Со лесни чекори инструкции, тоа исто така може да се користи како прекрасни деца ден подарок за вашите деца или вашите frend е дете. ☆Идеја за DIY подароци : Волна почувствува играчки не само супер удобно и squishy за мали деца, Шиење со вашето дете или пријатели и да Ужива во близина време. ☆Уживате со Родителите и Децата : Игла felting е добар начин да се зголеми односи помеѓу децата и родителите или ублажување на стресот од работа и студирање.Користете го овој felting комплет ќе добиете неочекувана совршен искуство.Заврши Големина : стан.7.5x5x3.5cm/2.95x1.97x1.38in.Направени од рачно изработени DIY производи, и само на суровини и репроматеријали, како и работата алатки се доставени.Производот треба да биде завршена со раце, да искуство на задоволство во текот на изработка на производот.Материјалот торба е дистрибуиран со детални операција.Одлично за деца и возрасни слично, лесно да се соберат, целосно симпатична.Ова не е кукла, а не играчка, тоа е материјал торба, треба да се направи со себе.Карактеристики : Материјал : Волна Почувствува + Метал Needle Material Торба Големина : стан.13.5x9x5.5cm/5.31x3.54x2.17in Finished Големина : стан.7.5x5x3.5cm/2.95x1.97x1.38in Color : Како на сликата shown Pattern : Мечка Dog Quantity : 1 Set Note : ве Молиме овозможи 0-1cm грешка поради прирачник за мерење.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме!Пакетот вклучува : 1 Сет x Волна Почувствува Materials2 Компјутери x Долго Печат Needles2 Компјутери x Краток Печат Needles2 Компјутери x Eyes1 Pc x Пена Table1 Pc x Виси Rope1 Pc x Операција Настава.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат