• Новак
Бебе & Деца Sherpa Наредени Руно Зимска Шапка & Mitten Set - Топол Снег Trapper Пом Шапка & Ракавици за Млади Деца, Момчиња & Девојки

Бебе & Деца Sherpa Наредени Руно Зимска Шапка & Mitten Set - Топол Снег Trapper Пом Шапка & Ракавици за Млади

DEN 286.80

Достапност
Достапно за нарачка

Sherpa,Руно.Кука и Јамка затворање.Машина За Миење.Чувајте ги Вашите Малку Авантурист Пријатна и Топла : Изберат или нашата Мала Sherpa бебе и деца шапка и mitten постави или да изберете нашите pack 2 снег белезници сет.Сите наши капи и белезници функција нашиот потпис мека, двојно обложени sherpa поставата ќе се задржи нивната глава и раце toasty топло оваа зима!.Сит и Сигурно Одговара : Ништо урнатините патување како изгубени капа или ракавица ("Мама - моите раце се cooold!!").Нашето бебе и деца руно белезници се дизајнирани за да се даде еден удобен и сигурен одговара, со или elasticated ракав (за бебиња) или кука и јамка затворање (за години), така што да можат да поминуваат повеќе време да игра и помалку време да се грижиш за изгубени предмети и ладни раце!. 2 Едноставен Големини, Лесно да се Стави на и полетување : Нашата руно белезници се изградени за леснотија и едноставност.Бебето белезници (6-18 месеци) се thumbless и имаат elasticated ракави за да се направи тоа брзо и лесно да се стави на и полетување (да се биде родител е стресно доволно!).На деца белезници (2-3 години) имаат палец за повеќе активни играат и се кука и јамка затворање да се задржи на белезници безбедно дури и во најстариот еп снежните авантури.Дете Доказ и Лесно Да се Мијат : Ако вашите деца се нешто како нашата, нивните капи и белезници се матен и yucky брзо!За среќа, тие се направени од издржлив руно со слепи stitched шевовите - со други зборови, тие си дете доказ.Тие исто така машина перат, па само ги фрли во мијат и се планира за следната авантура!.Совршен Подарок : Во опсег на симпатична бои за момчиња и девојки, ова бебе или дете шапка и белезници собата е совршен подарок.Не само што тоа ќе ги задржи топло и среќно играње надвор, за неколку часа, тие ќе изгледаат супер симпатична премногу!.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат