• Новак
Gaiam Жените Класичен Фитнес Шапка

Gaiam Жените Класичен Фитнес Шапка

DEN 359.76

Достапност
Достапно за нарачка

100% Полиестер.Увезени.Двоен Прстен затворање.Рака Мие Само.КЛАСИЧЕН ФИТНЕС ШАПКА : Повеќе од само еден стандард топка капа или бејзбол капа, овој фитнес шапка има вграден-во влага wicking sweatband и е наменета да се носи додека вежбате - одлично за тежина-кревање, трчање и општи фитнес активности.ИЗГРАДИ-ВО SWEATBAND : Карактеристики интегрирана Сува Fit Полиестер Мрежа влага wicking sweatband на внатрешноста на капа да се задржи пот исклучување на твоето лице и надвор од очите - исто така ги штити шапка против грозен пот дамки.ИЗДРЖЛИВИ ТКАЕНИ ПОЛИЕСТЕР : Материјал е дебела и трајни, но исто така лесни и дише - шапка е дизајниран да ги тепа и брише чисти и мие лесно (види пакување за нега на информации).ПРИЛАГОДЛИВИ СИГУРНИ-ОДГОВАРА на ГОЛЕМИНАТА на РАКА : На прилагодливи сигурни-одговара рака ќе одговара на шефот на обемот на 21. 5" до 23".ПРЕД-КРИВИ СМЕТКА : Капа пристигнува со претходно во облик на сметка оптимизиран за целосна и ефективна покриеност од сонцето и отворено елементи.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат