• Новак
EcoPeaceful Силиконски Додатоци За размена на Инстант Тенџере Притисок Шпорет 5/6 Четвртиот: 3 Силикони Запечатување Прстени, Силикони Капак Маска, Mitts, Пареа Diverter (5 или 6 Ч

EcoPeaceful Силиконски Додатоци За размена на Инстант Тенџере Притисок Шпорет 5/6 Четвртиот: 3 Силикони Запечатување

DEN 407.76

Достапност
Достапно за нарачка

✔️ ОДГОВАРА на ИНСТАНТ ТЕНЏЕРЕ 5 ЧЕТВРТИОТ & 6 ЧЕТВРТИОТ : IP-DUO60, IP-DUO50, IP-LUX60, IP-LUX50, IP-CSG50, Smart-60, IP-CSG60. Answer : ___________________________ NOTE : Пареа Diverter не одговара ЛУКС модели, но сè друго совршено се вклопува. ✔️ 7 ПАРЧИЊА : 3 - Јасно, Сина, Црвена Силикони Запечатување Прстени , Јасно Силикони Капак Маска, Силикони Црвено Пареа Diverter, Црвена 2 Силикони mitts ✔️НЕРАСКИНЛИВО КАПАК : за Разлика од стакло или пластика, силикони капак никогаш не ќе се скрши, додека сеуште се инертни и безбедна храна како стакло. ✔️ ВОЗДУХ ТЕСНИ & ТЕЧЕЊЕ-ДОКАЗ СИЛИКОНИ КАПАК ќе го задржи вашето храна свежа подолго време. ✔️ 100% ЧИСТО СИЛИКОНСКИ (германски Стандард) - за РАЗЛИКА од ДРУГИТЕ БРЕНД НАШИТЕ СИЛИКОНИ НЕМА СПОЈНИЦИ - НЕМА БЕЛИ КОГА ЗАТЕГНЕТЕ : Направен од највисоките храна одделение силиконски, кои не покажуваат бело кога се протегала/сериозна.Ако силикони се врти бела при сериозна или поместуваат, тоа укажува на низок квалитет со силиконска и/или да се додаде пластични спојници.Ние се плаќаат екстра за најдобар инертен силикони достапни за издржливост & безбедност на храна.Во согласност со FDA (САД), LFGB (Германија) стандардите на безбедност на храната. ✔️ МИКРОБРАНОВА, ФУРНА, ЗАМРЗНУВАЧ машина за миење САДОВИ БЕЗБЕДНО : Силикони Температура Спектар -40 F да 425 F. ✔️СИТЕ НАШИ СИЛИКОНСКИ ДОДАТОЦИ ЗА размена на ИНСТАНТ ТЕНЏЕРЕ СЕ ПЛАСТИКА-БЕСПЛАТНО, PHTHALATES-БЕСПЛАТНО, BPA-FREE и ПВЦ-СЛОБОДНИ. ????ПЛАСТИКА-СЛОБОДЕН ПАКУВАЊЕ : Занает кутија изработена од 100% post-consumer рециклираната хартија.Сите Eco Peaceful производи се спакувани пластика-free & Еко-пријателски.Големина : 5 или 6 Четвртиот - 7 Pack | Материјал Тип : Силикони.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат