• Новак
EN-EL9 Батерија Полнач, ЛП EN EL9a Апарат Компатибилен со Nikon EN-EL9 EN EL9a Батеријата, Nikon D40, D40X, D60, D3000, D5000 Камери, Замена за МЗ-23

EN-EL9 Батерија Полнач, ЛП EN EL9a Апарат Компатибилен со Nikon EN-EL9 EN EL9a Батеријата, Nikon D40, D40X,

DEN 1975.20

Достапност
Достапно за нарачка

❀СТАНДАРДНА КОМПАТИБИЛНОСТ : ЛП EN-EL9 Батерија Полнач ги исполнува или го надминува ОЕМ Nikon EN-EL9 EN-EL9a Батерија Полнач (МЗ-23 Полначот).Работи со Nikon D40, D40 X, D60, D3000, D5000 Камери, итн. ❀Низ целиот свет КОРИСТАТ : Текст - глобална напојување за AC100-240 V, излез - DC8.4 V 600m A.Може да се користи за да ја полните вашата EN-EL9 EN-EL9a Батеријата во било која земја. ❀100% СИГУРНОСТ : ЛП EN-EL9 Батерија Полнач има overcharge заштита од краток спој заштита, висока температура заштита и пренапонска заштита со CE, Ro HS Сертификати, тестирани од страна на производителот за да одговара на ОЕМ производи. ❀ПРЕНОСНИ : Изработени од АБС материјал, светлина и издржливи.Мал ѕид на полначот може да се случи секаде во вашите чанти или џеб.Идеални за патување или други внатрешна/надворешна активности. ❀УСЛУГИ : 30 Дена Бесплатен Наплата & 1 Година Бесплатен Замена.Цел живот Услуга & 24 ЧАСА Брзо и Пријателски Одговор (во Недела).На секое прашање или совет ве молиме контактирајте со нас.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат