• Новак
ДВА КАМЕЊА Дрвени Hangboard Маратон се Повлече До Бар Дизајнирана Обука за Качување, Дрвени Fingerboard Качување Обука Одбор за Изградба на Основни Сила и Издржливост (CJ-HB2049BX

ДВА КАМЕЊА Дрвени Hangboard Маратон се Повлече До Бар Дизајнирана Обука за Качување, Дрвени Fingerboard Качување

DEN 1679.76

Достапност
Достапно за нарачка

???? [Силни и Издржливи] : искачување fingerboard е CNC бланширан од целосно природни железнички дрво блок( не чипови и спојување) без било scabs, силни и издржливи. ????[Мулти-Функционален Дизајн] : На маратон hangboard е со падини(2 различни агли), 1/2/3/4 прст џебови(4 различни длабочини), рабовите и pinches, со цел да се симулираат различни одржува и јакне вашата контрола, без разлика што се почетници или напредно climbers. ????[Кожата Пријателски] : дрвени fingerboard со филе(R5) за џебовите рабови и мазна полиран на сите површината на џебовите, jugs, падините, која им овозможува на долгорочни бесење и нема болки на прстите.Како направен од природно дрво со не burrs или остри рабови, тоа е мека за кожата при допир. ????[Редовни Големина] : На маратон fingerboard tapers од врвот до дното од 1.85 до 1 инч (4.8-2.5 см) за подобро надлактицата царинење; надворешниот дијаметар е 21.5*5.9*1.85 инч(550*150*48mm), најдобри големина според ергономија и на вратата ширина. ????[Лесно да се Инсталира] : На маратон fingerboard е вратата и го вклучувајќи хардвер монтажа, како 7 завртки (4 ПАРЧИЊА на М4*70mm и 3 КОМПЈУТЕРИ на М4*50mm) и 7 КОМПЈУТЕРИ на проширување цевки; Ако инсталирате на ѕид без studs, препорачуваме користење на backboard (не се вклучени) на планината.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат