• Новак
TYT 1/4 x 50ft Синтетички Крик Јаже, 8500lb Крик Кабел со Црна Заштитен Ракав Крик Синтетички Јаже со Обвивка, 12 Насоки Плетенка Синтетички Крик Кабел за АТВ UTV SUV Крик Јаже (З?

TYT 1/4 x 50ft Синтетички Крик Јаже, 8500lb Крик Кабел со Црна Заштитен Ракав Крик Синтетички Јаже со Обвивка,

DEN 1103.76

Достапност
Достапно за нарачка

❆【TYT Крик Јаже Големина】Кабел Должина за 15 милиони (50ft), Синтетички Јаже Дијаметар за 6mm (1/4 инчи), Крик Јаже Кршење Сила за просек има око 8500 lbs, Најлон Јаже Боја за Зелена. ❆【Тешки Сила Најлон Кабел】 синтетички јаже е направен на 12 насоки плетенка ултра тешки најлон, тешки-должност уште светлина и има минимален водат, Најлон крик јаже може да гола во просек има око 8500 lbs сила кабел, исклучително лесен, безбеден и посилни и лесно да се справи со, splice, без остри frays. ❆【Црна Заштитен Ракав】 Должина од 1,5 m, доаѓа со тешки-должност заштитен ракав за да се заштити од протриване, над-греење, и пропаѓање.Секој најлон крик јаже, исто така, вклучува spliced око на едниот и на терминал крајот на други (терминал крајот може да се отстрани ако нема потреба). ❆【Рѓа, Водоотпорен, УВ Отпор】1/4 инчи x 50 ft синтетички крик жица која е рѓа и водоотпорен, УВ, хемиски и времето отпор и направен од страна на UHMWPE материјал.Вклучувајќи метал око стража, обвивка, тешки snap Кука и гума затка. ❆【Универзална Одговара】 Крик синтетички јаже за повеќето winches на SUV, Џип, Камион, АТВ, UTV, итн, вклучувајќи Smittybilt, Предупредуваат, ARB, AC-DK, OPENROAD, TYT, Моќ крик, итн.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат