• Новак
Вежба Америка 25/64 High Speed Челик со Црна Оксид Вежба Битна (на Пакет од 6), DWDN Серија

Вежба Америка 25/64 High Speed Челик со Црна Оксид Вежба Битна (на Пакет од 6), DWDN Серија

DEN 257.28

Достапност
Достапно за нарачка

High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Црна оксид третман додава подмачкување и создава мали џебови на површината на алатка која се дејствува за да се одржи coolant во близина на сечење на работ.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.Идеален за производство, одржување или преносни дупчење работни места.Вежба Америка црна оксид серија голема брзина вежба малку е сигурен, општа намена вежба дизајниран да се изврши во широка палета на материјали во железо и челик семејства.Идеален за производство, одржување или преносни дупчење работни места.Површината се третира со триење-отпорни црна оксид.Црна оксид третман додава подмачкување и создава мали џебови на површината на алатка која се дејствува за да се одржи coolant во близина на сечење на работ.Круг shanks овозможи употреба со широк var.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат