• Новак
OSG Екстра Долг Малку Вежба, Вежба Малку Големина 4.50 мм, Вежба Малку Точка Агол 140, X Чистење Точка - 8712450

OSG Екстра Долг Малку Вежба, Вежба Малку Големина 4.50 мм, Вежба Малку Точка Агол 140, X Чистење Точка - 8712450

DEN 624.00

Достапност
Достапно за нарачка

OSG Екстра Долг Малку Вежба, Вежба Малку Големина 4.50 мм, Вежба Малку Точка Агол 140, X Чистење Точка - 8712450. На Egi As слој на овие вежба битови е отпорен на оксидација на високи температури и обезбедува одлична цврстина и отпорност на топлина.Слој го штити делови од носат во голема брзина дупчење апликации со челик, леано железо и челик, прекалени со Rockwell цврстина од 35 до 50 HRC.Овие вежба битови има дупки кои овозможуваат coolant да протокот на нивните совет за намалување на топлина и да помогне да се расчисти чипови за време на дупчење.Спирала-flute вежба битови evacuate чипови како битови вежба во работното парче.,Карбид продолжен должина вежба битови обезбеди одлична цврстина, отпорност на абење и отпорност на топлина.Тие се потешки од високо-брзински челик или кобалт продолжен должина вежба битови и бараат цврсти setup како што е фиксна-машина вретено.Карбид продолжен должина вежба битови се создаде прецизни дупки со мазна завршница и често се елиминира потребата за reaming дупка по дупчење.Овие делови имаат подолг флејта и повеќе вкупна должина од стандардните jobber должина вежба делови од иста големина, и тие имаат подолг shanks од коси-должина вежба битови.Нивните екстра должина им овозможува да се создаде длабоко дупки или пристап е тешко да се постигне места.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат