• Новак
K99 Стоматолошки Орален Модел - Гипс Заб Модел - Супер-Тешко и Високо-Исполнет Супер Тврд Гипс Заб Модел за Стоматолошки Настава 2 Компјутери

K99 Стоматолошки Орален Модел - Гипс Заб Модел - Супер-Тешко и Високо-Исполнет Супер Тврд Гипс Заб Модел за

DEN 2390.40

Достапност
Достапно за нарачка

Полна уста супер тешко стандарден фластер заб модел, идеален за образовни и здравствени демонстрација.Широко се користи за предавање на демонстрации, испити и студиските практика или како своја сопствена колекција итн.Направени од издржлив, здрав и перат гипс пластика, тоа ќе го издржат долго време користење и ракување.Совршен рок за изведување на наставата по стоматолошка или стоматолошки училишта за да им помогне на студентите да ги разберат заби структура, патологија и поправка техники.тој изработката е прецизен и деталите се реални.Може да се користи за индивидуални студија или како замена за исчезнати или оштетените парчиња, за да ги целосна заби модел во собата.Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Size : живот size Quantity : 2 Material : plaster Subject : Медицински Science Type : Анатомски Model Use за : медицински,училиште,болница,медицински gift Package Вклучува : 2 × Човековите Гипс Заби Model Note : Поради прирачник за мерење, ве молиме овозможи 1-5мм разлики во size Due на светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.Ве молиме да се разбере.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат