• Новак
Стоматолошки Фото Црна Позадина, Интраорална Фотографски Црна Одбор Фотографија Contraster Долга Рачка за Стоматолози за Стоматолошки Болница

Стоматолошки Фото Црна Позадина, Интраорална Фотографски Црна Одбор Фотографија Contraster Долга Рачка за Стоматолози

DEN 246.96

Достапност
Достапно за нарачка

Практична настава : Интраорална црна позадина одбор се користи за интраорална фотографија, кој е практичен и удобен.Високо Квалитетен Материјал : Contrastors се изработени од високо квалитетни алуминиумски материјал,нетранспарентно и одраз слободни, не се деформирани.Фотографски Contrastor : Дозволи фотографии да се земе со интраорална црна позадина, даде контраст на забот и да ги елиминираат елементи не е потребно,повеќе esaily се јасно усна внатре слики.Лесно Чистење : Стоматолошки фото контраст може да се чистат и decontaminated страна на било каков процес и тие се целосно autoclavable под висока температура 134 ℃.Долго се Справи со Deisgn : Интраорална фотографски црна позадина е полесно да се користи за стоматолози.Функција : 1. Фотографски Contrastor : Дозволи фотографии да се земе со интраорална црна позадина, даде контраст на забот и да ги елиминираат елементи не е потребно,повеќе esaily се јасно усна внатре слики.2. Високо Квалитетен Материјал : Contrastors се изработени од високо квалитетни алуминиумски материјал,нетранспарентно и одраз слободни, не се деформирани.3. Долго се Справи со Deisgn : Интраорална фотографски црна позадина е полесно да се користи за стоматолози.4. Лесно Чистење : Стоматолошки фото контраст може да се чистат и decontaminated страна на било каков процес и тие се целосно autoclavable под висока температура 134 ℃.5. Практична настава : Интраорална црна позадина одбор се користи за интраорална фотографија, кој е практичен и удобен.Спецификација : Предмет Тип : Стоматолошки Фото Contrast Material : Metal Characteristics : Алуминиумски материјал, висока температура чистење без деформација Пакет Листа : 1 x Стоматолошки Фото Контраст.

Спецификацијата

Item Type:
Dental Photo Contrast
Material:
Metal
Characteristics:
Alloy material, high temperature cleaning without deformation
Package List:
1 x Dental Photo Contrast :

Со стоката дадена додека купуваат