• Новак
На Север се Соочуваат Мажите Готам Изолирани Јакна III

На Север се Соочуваат Мажите Готам Изолирани Јакна III

DEN 7161.60

Достапност
Достапно за нарачка

100% Најлон.Направени во САД или Увезуваат.Предвремени затворање.Машина За Миење.ЛИЦЕТО НА ВРЕМЕТО.Стилски, вода-отвратителен Готам Јакна III користи комбинација на телото-одбележан 550-пополни надолу и Heatseeker Еко insulations да се обезбеди целосна удобност во ниски температури.ДОЛУ ИЗОЛАЦИЈА.Се на студено со супериорна топлина благодарение на 600 пополни goose надолу.Сертифициран за Одговорното Надолу Стандард (RDS) со Контрола Унија, ќе можете лесно да остане топло — дури и во најстудените денови.ВОДООТПОРЕН МАТЕРИЈАЛ.Направени со Dry Vent перформанси техника и обложени со Трајни Вода-Отвратителен (DWR) Финиш, овој водоотпорен, windproof и дише јакна обезбедува пријатна комфор за удобно ноќевања или авантура дена.ОПУШТЕНО СЕ ВКЛОПУВААТ.Дизајниран за удобно движење и лесно дели, оваа релаксирана одговара јакна е додворувања и unrestrictive.Дали за еден неврзан се погледне во градот или активни дена во пустината, ќе искуство доволно простор да се движат за секоја активност.НАДВОРЕШНА ФЛЕКСИБИЛНОСТ.Никогаш не престануваат да се Истражува со внимателен функции кои ви помагаат да одите понатаму — останете покриени и во комплет со drawcord-прилагодлив аспиратор со отстранлив faux-крзно трим, secure-zip страна џебови, и центар пред zip со внатрешна нацрт размавта.Block out зимско е студ со овој водоотпорна јакна дека е изолирани со топла 550-пополни надолу изолација и се одликува со прилагодливи хауба, stormflap, и ребрести намали за целосна покриеност.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат