• Новак
Healtheveryday®Силикони Навлажнувачки Гел Пета Чорапи Разбиена Нога Нега на Кожата Заштитници Перница со 12 Воздух Дупки (Бела)

Healtheveryday®Силикони Навлажнувачки Гел Пета Чорапи Разбиена Нога Нега на Кожата Заштитници Перница со 12

DEN 239.28

Достапност
Достапно за нарачка

Стави ова за да се ослободат пета триење и болка, и ги споделите со вашите пета да уживаат во нежни нега; Доаѓа со концентрирани, навлажнувачки и emollient база за да се задржи вашето стапало мека, и кожата многу suppler;.Активно да им помогне на поправка испукани кожата и со негување комбинација на хидратантен својства; - Заштита на кожата против пилинг и пукаат, да го ублажи calluses, да обезбеди навлажнувачки и белење ефект;.Апликација со пета balm го прави своето поефективни во апсорпција и обновување на влага длабоко под површината на кожата; Перат,Мека медицински силикони, не-токсични; Секојдневна употреба, остава нозе мека и мазна;.Огромното мнозинство на пета болка поради лигаменти inflammation.By 33 зглобовите и повеќе од 100 парчиња на тетива и лигаменти ткиво, во петата на ногата лигаментите тесни прилог на дното на варовнички, кога луѓето одат, голема влечна сила е концентрирана во тесен регионот на варовнички следниве лигаменти повтори триење на влечење лигаментите и коски се лесно да доведе обврзувачки сајтови на воспаление, што предизвикува болка.Обновливи : рака мие со топла вода и сапун, а потоа се исуши Висок квалитет удобно гел;.Материјал : Медицински Одделение Силиконски Гел Боја : Бела,Кожа Димензија : Прибл.3.74 x 3.47 инчен / 9.5 x 8.5 cm Големина : една големина одговара на повеќето Евра 33-45 [Високо флексибилни] Дебелина : Прибл.3мм Тежина : 77g(за еден пар) Пакување : 1 Пар (2 парчиња) Гел Пета.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат