• Новак
BUHUOJIANGWU месо тело Рутер Малку 2pc 1/2 месо тело 12mm ShankWainscoting Римски Ogee & Пиедестал Рутер Малку, C3 Карбид Падна Дрво Алатка за Сечење, Дрво Рутер Битови Дрво Машина

BUHUOJIANGWU месо тело Рутер Малку 2pc 1/2 месо тело 12mm ShankWainscoting Римски Ogee & Пиедестал Рутер Малку,

DEN 939.84

Достапност
Достапно за нарачка

Инсталација и замена се многу едноставен и брз.Остри сечење на работ, висока цврстина, прецизното позиционирање, висока прецизност, мазна сечење, отпорност и висока цврстина.На високо-квалитетни слој на површината може ефикасно да се спречи кршење или виткање под висок-брзина услови за работа.На ламинатни и дефиниција може да се скрати брзо и прецизно.Тоа е погоден за рачен електричен вежба, вертикална електрични вежба и мобилни појас магнетни вежба.Спецификација : Тип : Крајот Mill Material : Волфрам Кобалт Alloy Color : Yellow Diameter : 50.8 mm Size : Види слика марка за details Features : 100% Сосема нов и висок квалитет .Со користење на рачно производство на фиока или други машини.Индустриски квалитет рутер битови .Цврст челик, прекалени тела со анти провизиите дизајн.Build-up & отпорни на топлина Тефлон.Кука & Стриже Агли : Висок кука & стриже агли овозможуваат Секачи за парче без проблеми во парк за производство на чиста, splinter слободни.Имајќи : Целосно затворен & подмачкано.Пакетот вклучува : 2pc x Рутер Малку.

Спецификацијата

Type:
End Mill
Material:
Tungsten Cobalt Alloy
Color:
Yellow
Diameter:
50.8mm
Size:
See picture mark for details
Features:
100% Brand new and high quality . :
Using for hand making a drawer or other woodworking. :
Industrial quality router bits . :
Solid hardened steel bodies with anti kickback design. :
Build-up & heat resistant Teflon coating. :
Hook & Shear Angles:
High hook & shear angles allow
Cutters to slice smoothly into stock producing clean, splinter free. :
Bearing:
Totally enclosed & lubricated.
Package include:
2pc x Router Bit :

Со стоката дадена додека купуваат