• Новак
Faïencerie d'Art де Malicorne Pichet Normande Керамика

Faïencerie d'Art де Malicorne Pichet Normande Керамика

DEN 2064.00

Достапност
Достапно за нарачка

10.5 инч.Направени во Франција.На Normande Стомна е направен од многу стари Malicorne мувла.Многу традиционални композиции.Од 1924 година, На Faïencerie d'Art де Malicorne е продолжување на традицијата на локалните Malicorne занаетчии и производство на казна, декоративна керамика во Malicorne стил.Секое парче на Malicorne керамика е создадена од страна на рака, од подготовка на глина, изработка на калапи, вклучувајќи openwork кои се вршат од страна на страна, со користење на традиционални алатки за рака насликани дизајни кои му оддадат почит на декоративни дела на Rouen и Nevers училишта.Секое парче на Malicorne керамика создадена од страна На Faïencerie d'Art де Malicorne е потпишан од страна на грнчарството гарантирање на парче автентичноста.Страна направена и рачно насликани во Франција.Големина : 10.5 инч.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат