• Новак
AUXITO H4 LED Сијалица 6500K Кул Бело и 5202 LED Магла Сијалица 6500K Кул Бело

AUXITO H4 LED Сијалица 6500K Кул Бело и 5202 LED Магла Сијалица 6500K Кул Бело

DEN 357.60

Достапност
Достапно за нарачка

Дизајн со 6500 K CSP чипови и светлината на 6000 lumens по собата, AUXITO 5202 led магла светлина може да ви донесе 4 пати посветла од акции халоген крушка, супер осветленост и продорен моќ осигурува дека ќе имаат јасна визија кога возење во магла или дожд.AUXITO 5202 led магла светилки функција со 1 : 1 халоген зрак дизајн и 0.079 ултра-тенок чип бакар одбор за да се обезбеди совршена зрак шема и 360° осветлување, може да се подобри видливоста на возачот и им овозможи на возила и пешаци да се најдат едни со други далеку.Моќта на оригиналниот сијалица е 35w, наше е 15 W која е ниска потрошувачка на енергија.Со дизајн на напредни алуминиумско тело и интелигентни IC возач кој обезбеди одлична дисипација на топлина и подолг животен век.Добиете 1 AUXITO магла сијалица еквивалентно на 100 халоген светилки.AUXITO H4 LED светилки се кандидира на DC 12 V-24 V, 80 W 16,000 LM По Пар.Кориснички висока моќност LMP LED чипови. 6500 K Бела, супер фокусирани и стабилна светлина излез.Најсветлиот H4 9003 HB2 на AUXITO.Нова LED технологија може подобро да се заштити сијалица коло.И целата авијација алуминиум тело, уникатен шупливи-врежан топлина мијалник дизајн и кул фан обезбеди супер ладење способност, која обезбедува животен век до 5,0000 часа.AUXITO 5202 LED Магла Сијалица, 6500 K Кул Бело, 6000 Lumens По Пар, 30000 Часа животен век, Халоген Замена светилки drl Светилки, 1 Сет вклучува 2 Светилки.AUXITO H4 LED Сијалица, 350% Висока Осветленост, 6500 K Кул Бело, Директна Инсталација Plug and Play, 1 Сет вклучува 2 Светилки.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Детали Кралот Езеро Земја 6.5 Инчи Хибрид Бела Полирање Подлога - Многу Густа Пена - Отстранете Светлина Несовршености

Езерото Земја 6.5 Инчи Хибрид Бела Полирање Подлога има многу густа пена, совршен за правење на вашиот по

DEN 454.80