• Новак
Ximimark 5Pcs I2C RTC DS1307 AT24C32 Реално Време Часовник Модул за AVR РАКА СЛИК SMD за Arduino

Ximimark 5Pcs I2C RTC DS1307 AT24C32 Реално Време Часовник Модул за AVR РАКА СЛИК SMD за Arduino

DEN 167.76

Достапност
Достапно за нарачка

Без батерија.ве молиме да знаат тоа.Големина : 2.9 cm x 2.6 см - 1.14 инчен x 1.02 инч.На DS1307 се пристапува преку I2 C протокол.Пакет се вклучени: 5 x AVR РАКА СЛИК 51 Нови RTC I2 C DS1307 AT24 C32 Реално Време Часовник Модул за Arduino.Ако Не Сте Задоволни со Вашиот Купите за Било која Причина, ве Молиме да се Чувствуваат Слободни Да не Контактирате на Купувачот Центар или Поддршка на е-пошта, 24/7 Брз Одговор.Itme Посебни:Сосема нов и висок квалитет.Без батерија.ве молиме да знаат it This е DS1307 Реално Време Часовник развиена од страна на еден од нашите дизајнер waiman.Модулот доаѓа целосно assembled The DS1307 се пристапува преку I2 C протокол.Два жица I2 C интерфејс.Час : Минути : Секунди AM/PM.Ден, Месец, Датум Година.DS1307 врз основа RTC без LIR2032 battery1 Hz излез pin.56 Бајти на Non-volatile memory достапна до корисникот.Големина : 2.9 cm x 2.6 см - 1.14 инчен x 1.02 инч.Пакет се вклучени:5 x AVR РАКА СЛИК 51 Нови RTC I2 C DS1307 AT24 C32 Реално Време Часовник Модул за Arduino.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат