• Новак
Karman Здравствена заштита MVP502TP-16 Ергономски V-Седиште Полулегнал Количка, Црн Дијамант, 14 Задните Тркала и 16 Ширина на Седиште

Karman Здравствена заштита MVP502TP-16 Ергономски V-Седиште Полулегнал Количка, Црн Дијамант, 14 Задните Тркала

DEN 519.36

Достапност
Достапно за нарачка

14" транспорт задните тркала со 7" пред casters. 16"x 16" седиште.назад флип и висина прилагодливи столовите.виткање backrest и виткање рамка.Karman е полулегнал транспорт стол карактеристики патентирана ергономски/анти-лизгачки инчи.V-седиште инчи за да се спречи лизгање, рани и олеснување на целокупниот притисок на корисникот тело.На полулегнал backrest се движи од 93 степенот до 160 степен, обезбедување удобен агол да одговара на потребите на пациентот и ергономски потпирач може да се прилагоди за да одговара на reclined стол.3 D издигнувајќи нога почива се дизајнирани за да се овозможи поголема микро-прилагодување за нагоре/надолу, лево/десно или увоз/надвор движења.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат