• Новак
Викинг Вежба и Алатка 22920 D Тип 240-BN 118 Степен Општа Намена Jobber Вежба Малку (6 Парчиња)

Викинг Вежба и Алатка 22920 D Тип 240-BN 118 Степен Општа Намена Jobber Вежба Малку (6 Парчиња)

DEN 171.84

Достапност
Достапно за нарачка

На нашите Ултра Бор Супер Премиум производи, ние рутински се намали призната алатка толеранција стандарди од една половина за да се осигура дека нашите клиенти добиваат вежби произведен да tightest можно спецификација и најголема во конзистентност и точност.Спирала флејта со повисока flute агол да се отстрани чипс повеќе лесно.Сите материјали кои се користат во Викинг Вежба и Алатката ги исполнуваат строги квалификации на Национално Aerospace Стандард (NAS) 907. готови производи.КОНЗИСТЕНТНОСТ е природен продукт на нашето искуство и посветеност на квалитет.Нашите сечење алатки се дизајнирани, конструирани и одлично направена за да се обезбеди долготрајна издржливост.Употребата на овие екстремни висок квалитет на материјалите insures дека конзистентност е изграден во секој еден од нашите U.High speed челик обезбедува добра отпорност на абење, може да се користи во општа намена апликации за црна и nonferrous материјали.Нашиот широк избор на САДпроизведени tools е дизајниран за да ви даде право алатка при право цена за што и тешка работа ќе излезе против. 118-Степен точка за општа намена дупчење во лесна челик, мека и nonferrous материјал.Посветени на Квалитет, Постојаност, Услуга и Вредност на КВАЛИТЕТОТ на Викинг Вежба и Алатка почнува со најдобрите алатка челик може да се купи и завршува со светска класа производи во нашиот каталог.High Speed Челик Калај-Титаниум Нитрид Обложени Jobber 118-Степен Точка NAS 907 A Писмо.Во Викинг Вежба и Алатка, вешти машина за операторите кои работат со најдобрите светски суровини имаат способност за обезбедување на вас со конзистентно висок квалитет на производите време по време, година по година. Павле, Минесота производна хала е специјално дизајниран за единствена задача на ефикасна висок квалитет на алатка за сечење производство. Овој стандард, признат како најголем строги во индустријата precludes употреба на понизок квалитет челици кои не се одржи под строг апликации.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат