• Новак
Gind Картичка, Едноставна Инсталација Shareable Видео Конвертор за Лаптоп за Компјутер

Gind Картичка, Едноставна Инсталација Shareable Видео Конвертор за Лаптоп за Компјутер

DEN 1250.40

Достапност
Достапно за нарачка

Shareable : Можете да ги споделувате завршен кратки видео записи на ДВД, касета, веб страници, мобилни телефони и други уреди.0 interface480 M ултра-висок bandwidth High-дефиниција, динамичка и статичка слика acquisition Image резолуција : NTSC : 720 x 480; PAL : 720 x 576;Погоден за PC и laptop Support надворешни видео аналогни signal Real-време стекнување и compression USB 2.5 in Weight : Прибл.Pluggable : Еден канал видео снимање, USB 2.Спецификација : Предмет Тип : Аудио Фати Card Material : ABSColor : Како Слика Shown Length : Прибл. Инсталацијата е многу едноставна, ниту надворешно напојување е потребно, и може да се користи на компјутер или лаптоп. Можете да ги споделувате завршен кратки видео записи на ДВД, касета, веб страници, мобилни телефони и други уреди.0 интерфејс, поддршка топла приклучокот, нема потреба да се отстрани шасија.Висок Квалитет Снимајте : Може да се соберат висок квалитет на видео и директно преку USB интерфејс, способни за снимање на висок квалитет на динамички и статични слики.

Спецификацијата

Item Type:
 Audio Capture Card
Material:
ABS
Color:
As Picture Shown
Length:
Approx. 80cm/31.5in
Weight:
Approx. 83.0g/2.9oz
USB 2.0 interface :
480M ultra-high bandwidth :
High-definition, dynamic and static image acquisition :
Image resolution:
NTSC
Suitable for PC and laptop :
Support external video analog signal :
Real-time acquisition and compression :
USB 2.0 interface video device :
Provide a set of S-VIDEO and VIDEO (composite) input terminals :
Input the signal of video camera or into computer :
Support for TWAIN interface, can collect 702×576 single picture :
Support multiple file formats:
AVI, MPEG-1/2/4, JPG, BMP, etc
Support for Windows7/8/10/Vista :
Package List:
1 x Audio Capture Card :

Со стоката дадена додека купуваат