• Новак
Aboca Fitonasal Спреј 30 Ml.

Aboca Fitonasal Спреј 30 Ml.

DEN 535.92

Достапност
Достапно за нарачка

Употреба на nebulizer доставување на 1 до 2 дози по nostril, како што се бара, може да додадете повеќе пати во текот на денот.Не користите ако преосетливост или алергија се случува поединечно на една или повеќе компоненти.Етерични масла обезбеди ефект на ладење присутни ; промовира носната хигиена.Го штити и го ослободува носот.Fitonasal назален спреј е квалификуван Здравствен Производ и произведен во согласност со барањата на Директивата 93/42/ЕЕЗ.Ако назална иритација опстојува консултирајте се со некој лекар.Затнат нос.Смолести и полисахаридите компоненти дејствуваат синергетски да се создаде заштитен филм бариера ефектот што го ограничува контакт со други надразнувачи , како што се чад , загадување , прав , полен , која може да предизвика алергии.Производот не содржи сува vasoconstrictive decongestants и носната слузница, исто така, не се создава зависност.Fitonasal назален спреј за ладна и / или алергии, затнат нос изданија и ја промовира на дишењето во четири синергетски механизми : промовирање на рамнотежа на носната секрет.Мало чешање во времето на примена еден реакција претставува нормален и безбеден поради спреј формулација : поради оваа причина, употреба на лекот кај деца 8-годишна возраст, се препорачува.На посебен екстракт од замрзнување-сушени mucilages и Altea воден раствор заедно со Алое гел имаат висока концентрација на oligosaccharides помогне да се врати viscoelastic својства на слуз , идеален за точно протерување ; ги штити mucosal иритација.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Aibesy Шарени Цртан филм Термички Печатење на Хартија се Тркалаат Цена на Големината на Името на Ознаката Хартија,

Директно печатење со термална технологија, нема мастило кертриџ или потрошни е потребно, лесен за употр

DEN 479.76