• Новак
Pebeo Setacolor Светлина Ткаенини Сјајот Поведување Сет од 10 Избрани 45ml Ткаенина Боја Бои

Pebeo Setacolor Светлина Ткаенини Сјајот Поведување Сет од 10 Избрани 45ml Ткаенина Боја Бои

DEN 671.76

Достапност
Достапно за нарачка

На Seta боја Сјај Светлината Ткаенина Боја Поведување заградени сет вклучува 10 избрани 45ml шишиња : аквамарин, смарагд, рубин, дијамант, оникс, тиркизна, турмалин, злато и сребро.Парична казна обоени сјајот во Seta боја на Светлина Ткаенини Сјајот одразува на база на бојата на бојата давање на еден софистициран и веселиот опсег.Бои на база на вода, подготвени за употреба, пенливо и интензивна.Боите се погодни за четка работа, dropper, ацетат, пластични меурчиња, печат.Не се препорачува за свила скрининг како glitter ќе плови.Seta боја на Светлина Ткаенини бои може да се користи на сите светло обоени, парична казна или тешки, prewashed ткаенини.Откако бои се железо фиксни, насликани ткаенини може да се исчистат на температура до 40 Степен C (100 Степен F).На Pebeo Seta боја линија нуди широк спектар на професионални одделение бои и ефекти приоритетни и призната од страна на уметници и crafters да изберете облека, додатоци и дома decors, но исто така и да се создаде прекрасен ткаенина уметност парчиња.На Seta боја на Светлина Ткаенини Сјајот опсег вклучува палета на 9 бои со совршено појавување на иста боја база на давање на еден софистициран и веселиот спектар посветен на декорација на светло обоени ткаенини .Подготвен за употреба, пенливо и напорна, тие се користат undiluted да се зачува хомогеноста на ефектот.Откако Топлина во собата, бои се спротивстави на машина за перење и хемиско чистење.На Seta боја на Светлина ткаенини Сјајот Поведување сет од 10 избрани 45 ml бои е идеален за сите уметници и crafters кои се во потрага да се создаде неколку парчиња и сакаат да имаат широк избор на бои во поголеми количини на рака.Се согласува да ASTM D-4236.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат