• Новак
Broan-Nutone 682 Duct-Слободен Вентилација Фан, Белата Плоштад Плафон или на Ѕид Издувните Фан со Пластична Решетка

Broan-Nutone 682 Duct-Слободен Вентилација Фан, Белата Плоштад Плафон или на Ѕид Издувните Фан со Пластична

DEN 983.28

Достапност
Достапно за нарачка

Во 1981 Година, Broan Mfg.Има plug-in, отстранлив моторни собранието со полимерни impeller за ефикасна и моќна работа.и стана да доведе компанијата на Nortek е Станбена Зграда Производи Група, кој беше именуван на Broan Група.И мажите, со седиште во среден запад, започнале своите компании со едноставен производ и неколку вработени. Ралф Corbett развиено распеана вратата свири замена на ништожно ѕвончето на вратата на времето.Четири години подоцна, во 1936 година, Џ.и Rangaire ЛП како подружници.Неговата креација започна она што е денес познато како Broan-Nu Tone ДОО.Во 1932 година, Хенри Broan развиени и произведени кујна фан нарекува Motordor Фан кои се предвидени тивко и ефикасна кујна вентилација.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Torsion извори решетката монтажа - нема алатки неопходни за брза и лесна инсталација. Во 1998 година, Nortek стекнати Nu Tone, Од Производителот Во средината на Големата Депресија, две агресивни млади луѓе се појавија со два нови производи кои ќе прават големи придонеси за домување индустрија.Минимална Изградба Простор Потребно - 2 x 4 инчи.Тоа е Северна Америка е најголемиот производител на станбени вентилација производи, како што спектар капи, вентилација фанови и затворен воздух квалитет на производите и, исто така, има големи пазарни позиции во chimes, централна vacuums, спогодба системи, медицината кабинети, изградена-во електрични грејачи, целата куќа фанови, таванот вентилатори, гребло фанови, пеглање центри, ѓубре compactors и звучници.Фан карактеристики torsion извори решетката монтажа - нема алатки се потребни!Белата полимерни решетката е paintable, па тоа може да биде сплотена со вашиот постоечки оркестарот и ѕидот боја.Broans duct-слободен фан е лесно да се инсталира и се идеални за тоа каде точно вентилација не е задолжителна, но само циркулацијата на воздух.На Broan е Duct-Слободен Вентилација Фан е совршен за вашиот дом.Оваа компактна единица е лесно да се инсталира со патентиран, брзо snap-in во метално куќиште.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

ГРАФИКА и ПОВЕЌЕ Американското Знаме Куршуми Пиштоли САД Втората 2 Амандман Тавански Вентилатор и Светлината

Со овој нов производ од Графика и Повеќе, конечно може да accessorize вашиот тавански вентилатор или светло с�

DEN 191.76

Gxklmg Болница Количка, Медицински Потрошен Материјал Рек,Лесни Виткање Алуминиум Легура Количка Возење Медицински

Оваа Количка е Ергономски Дизајниран Постои Голем Џеб во Задниот дел на Количка за Вашата Колекција.Дв�

DEN 519.36

NUOBESTY активниот јаглен Филтер Риба Резервоарот Аквариум Филтер Влошки Памук Аквариум Филтер Медиум Биохемиски

Изработени од еколошки материјали, супер цврстина и отпорност на притисок.Може да се отстрани прекумер�

DEN 306.96