• Новак
LavoHome Професионални Батеријата Терминал на Смена и Wiper Рака Puller Поправка Алатка

LavoHome Професионални Батеријата Терминал на Смена и Wiper Рака Puller Поправка Алатка

DEN 311.76

Достапност
Достапно за нарачка

Идеална Висок Квалитет Wiper Рака Отстранување алатка за да се отстрани заглавени на wiper грбови кои не се соблече за години.На тешки конструкција со заклучување карактеристика овозможува алатка за да се безбедно прицврстени на wiper рака пред отпочнувањето на повлече.На бликнаа натоварени рака осигурува добра потпора, влечење на wiper рака точно исклучување во секое време.Тоа може да се отстрани им била заклучена-на шофершајбната wiper оружје кои се вклопуваат во текот на заострените spline.Исто така, може да се користи за отстранување преку тесна батеријата терминали и некои алтернатор лежишта.Флексибилни swiveling крајот за внимателни контакт на компонента.Димензии : 5.7 х 3.6 x 1.7 инчи, Максимална отворање : 36mm Максимална се повлече висина : 27mm.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат