• Новак
Adar Универзална Cobbler Престилка - Унисекс Cobbler Престилка

Adar Универзална Cobbler Престилка - Унисекс Cobbler Престилка

DEN 311.76

Достапност
Достапно за нарачка

65% Полиестер, 35% Памук.ЗАТВОРАЊЕ : да Добиете совршено се вклопуваат со двојно прилагодливи вратоврска затворање.СИТЕ ЦЕЛ : Овој cobbler престилка е совршен за сите средини од болниците за да уметности & занаети центри и повеќе!.ЏЕБОВИТЕ : Нашата престилка доаѓа со 2 длабоко пред џебови обезбедување на простор за складирање за сите ваши потреби.КАРАКТЕРИСТИКИ : Престилка дизајн нуди само исечените рабови и прилагодливи страна врски за удобно се вклопуваат.ПОКРИЕНОСТ : Дизајнирани за оптимална покриеност, оваа престилка обезбедува целосна напред & назад покритие за да се задржи ќе се чисти.МАТЕРИЈАЛ : Направен од poplin за издржливост и зголемена заштита од сите различни елементи во вашето работно место.За Нас : Adar е во Медицински Униформи индустрија од 1971 година. Имаме повеќе од 45 години искуство во обезбедување на врвот на линијата Медицински Униформи на медицински професионалци од целиот свет, со широк спектар на модерни, професионални & високи перформанси медицински работа носат.Нашите униформи се познати по нивниот исклучителен квалитет, удобност & стилски дизајн.Спецификации : 2 Длабоко Пред Џебови Прилагодливи Страна Врски За Одговара Целосна Напред & Назад Покриеност Центар Назад Должина 27 1/4" Ткаенина Содржина : 65% Полиестер, 35% Памук Трајни Poplin.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат