• Новак
VIVOHOME 6 во 1 Комбо Мултифункционален Замав Далеку Clamshell Сублимација Печатење Топлина Притиснете Трансфер Машина за Т-Маица, Капа Капа Кригла Плоча 15 x 12 Инчи Сина и Цр?

VIVOHOME 6 во 1 Комбо Мултифункционален Замав Далеку Clamshell Сублимација Печатење Топлина Притиснете Трансфер

DEN 5519.76

Достапност
Достапно за нарачка

Оваа машина е составен од моќни челични рамки со индустриска сила и издржливост.ГРЕЕЊЕ ПЛОЧА - умре-фрлија алуминиум-направени греење плоча мерки 12" x 15", обезбедување на повеќе избори за печатење видови за вас, од мали подароци на стоки; Со не-стап Тефлон-обложена површината, тоа ефикасно спречува жешкото време на топлинска трансфери; пренослив пенење силикон подлога може да издржи највеќе се загрее на 250°C без никакво нарушување.МОЌНА ФУНКЦИЈА - 32-480 °F/ 0-250 °C, температура опсег; 0-999s тајмер опсег; Температурата ќе се задржи на константно ниво откако е достигнато одредено време; Тоа што обезбедува машина цврсто работи на точни подесувања; мал црвеното копче на страната на контрола кутија ќе се појави кога температурата е премногу висока или напонот е нестабилен, обезбедување на вашата безбедна употреба.Тоа е прилично сестран и лесно да се користат како свои 15 x 12 инчи голема работна површина е доволно да се одржи повеќето предмети што сакате да ја испечатите за нив.360 СТЕПЕН РОТАЦИЈА - Со еден замав-далеку и водич железнички дизајн, оваа VIVOHOME топлина притиснете машина обезбедува широк спектар притиснете директно и рамномерно, кој гарантира квалитетот на готовиот трансфери; дизајн на повлече рачка на врвот е не се лизга и едноставен за ракување за време на печатење; силна база прави постабилен кога го користите.Со ова, машината може да се обезбеди дури и за греење.ткаенини; Различни големини на кригла притиска во пакет може да се сретнат различни пренос на барањата за вас.Нека VIVOHOME топлина притиснете машина ви помогне да ги испечатите вашите атрактивен дизајн на избрани површини.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат