• Новак
Лале 30973 Мека Ткаенина Боја, 2-Унца, Мат Кралска Сина

Лале 30973 Мека Ткаенина Боја, 2-Унца, Мат Кралска Сина

DEN 364.08

Достапност
Достапно за нарачка

Prewash ткаенина пред сликата да се отстрани големината и не користете ткаенина омекнувач.Сува рамен 4 часа и да се чека 72 часа пред миење со топла вода, нежно циклус, благ сапун; линија се исуши.Достапни во 2fl оз. (59m L) шише.Лале Мека Ткаенина Боја е формулиран исклучиво за ткаенини и суши мек и флексибилен, така што се движи со твоите ткаенина и нема да попуштат или да се урнат.Крајно нетранспарентно и постојан, оваа еластична ткаенина боја е mixable и може да се напои надолу за да се создаде акварел ефекти.Четка, сунѓерот, печат и матрицата тоа врз ткаенини за ултра лична креативност!.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат