• Новак
Senninger 15 PSI 3/4 Цревото Тема Притисок Редуктор за Наводнување капка по капка

Senninger 15 PSI 3/4 Цревото Тема Притисок Редуктор за Наводнување капка по капка

DEN 1029.60

Достапност
Достапно за нарачка

Пакување од 1 поединечни единици.Истиот Ден Превозот (М-F до 5 ПОПЛАДНЕ EST). 100% Гаранција За Квалитет.Одлични Услуги На Клиентите. 3/4" FHT X 3/4" MHT Senninger Регулатор на Притисок.Го регулира притисокот во рамките на наводнување капка по капка систем.Се користи со други градинарски црева тема фитинзи.Изберете соодветна претходно PSI оценка за вашата апликација (нормално 25 PSI за поли цевки и 10 PSI за капење лента).На регулатор на притисок ќе се одржи на предодредено оперативен притисок предвидено доводното притисок е барем 5 PSI над очекува штекер притисок, но не смее да надминува максималната влезот притисок оценка.Секогаш се инсталира регулатори на притисок низводно од сите затвори-оф вентили.Бидете сигурни да се инсталира регулатори на притисок во правилна насока.Стрелките на домување ја покажува насоката на протокот и секогаш треба да се истакне низводно кон emitters.Карактеристики : Ниска hysteresis и триење loss Can се Инсталирани над или под ground Large проток пат се противи plugging No надворешните метални делови да ги кородираат.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Gxklmg Болница Количка, Медицински Потрошен Материјал Рек,Лесни Виткање Алуминиум Легура Количка Возење Медицински

Оваа Количка е Ергономски Дизајниран Постои Голем Џеб во Задниот дел на Количка за Вашата Колекција.Дв

DEN 519.36