• Новак
Seachem Purigen за Слатководни & Saltwater (2 Парчиња)

Seachem Purigen за Слатководни & Saltwater (2 Парчиња)

DEN 468.00

Достапност
Достапно за нарачка

Уникатен синтетички полимер.Regenerable.Контроли амонијак, nitrites, и нитрати.Purigen® е премиум синтетички adsorbent дека е за разлика од било кој друг филтрација производ.Тоа не е мешавина од ion разменувачи или adsorbents, но единствена макро-porous синтетички полимер која се отстранува растворливи и нерастворливи нечистотии од вода по стапка и капацитет, кој ги надминува сите останати конкурентски производи со над 500%.Purigen® контроли амонијак, nitrites и нитрати со отстранување на nitrogenous органски отпад, кои инаку би ослободување на овие штетни соединенија.Purigen е влијанието на траги на елементи е минимална.Тоа значително го зголемува redox.Тоа полирање на вода кон сигурен јасност.Purigen® се затемнува за постепено како што се исцрпува, и лесно се обновува по лекување со кајгана.Purigen® е наменета за двете морски и слатководни употреба.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Sock Престане да Не се Лизга 3D Текстилни Ткаенини Течна Боја Единствена Потпора за Заштита на Анти Лизга Тиркизна

Тренди На Врвот На Прстите, Користете Го Овој Неверојатен Производ На Дното Од Вашиот Чорапи & Претворат

DEN 481.68