• Новак
Раст На Косата / Анти-Губење На Косата Сулфат-Слободен Шампон Рузмарин & Lemongrass. Алопеција Превенција и DHT Блокатор. Доктор Развиена. НОВИ 2018 ФОРМУЛА!

Раст На Косата / Анти-Губење На Косата Сулфат-Слободен Шампон Рузмарин & Lemongrass. Алопеција Превенција и

DEN 462.00

Достапност
Достапно за нарачка

Позната по своите антимикробна, анти-инфламаторни и антиоксидантни својства и покажува докажано резултати во стимулира протокот на крв до скалпот, активирање на скалпот клетки и раст на косата.Тоа го намалува коса чистење со одржување на хормонална нерамнотежа, и со контролирање на dihydrotestosterone.Сите од нас имаат слушнато дека Алое Вера, Видов Palmetto, Чичок, Panax Ginseng Корен Екстракт, Зелен Чај, Коприва, Амла, Gotu Kola, Calendula, Пеперминт, Brahmi, Bhringraj се на некои од најпознатите докажано билки за кои даваат lustier, shiner и погуста коса.НОВА ПОДОБРЕНА ФОРМУЛА!Високо ефикасен формула специјално развиена за да се запре опаѓањето на косата и го стимулира растот на косата со промовирање на дополнителни циркулацијата на крвта во главата, додека поттикнување на фоликулите на косата, да остане во нивниот раст фаза.Со својата антифунгални, антисептички и анти-воспалителни својства, тоа dilates крвните садови, го активира скалпот клетки и зајакнување на фоликулите на косата, што резултира со раст на косата, додава сјај на вашата коса.Имаме за цел да дава одлични резултати за сите возрасти & пола од страна на креирање на ефективни органски, biodynamic & диви-берат козметологијата производи.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Sock Престане да Не се Лизга 3D Текстилни Ткаенини Течна Боја Единствена Потпора за Заштита на Анти Лизга Тиркизна

Тренди На Врвот На Прстите, Користете Го Овој Неверојатен Производ На Дното Од Вашиот Чорапи & Претворат

DEN 481.68